• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Пам'ятник Шевченкові у Старяві.

28 серпня у с.Старява Мостиського району урочисто відкрили пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку.

З ініціативи та фінансової підтримки вихідця с.Старява, голови Мостиської районної ради Володимира Горбаця встановлено пам'ятник. Це ідентична копія погруддя (скульптор Степан Янів), яке було виготовлено та встановлено всупереч тодішній владі ще у 1914 році старівською громадою на 100-річчя від народження великого Кобзаря. Слід зазначити, що у Львові тоді ще не було пам'ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. Багато є різних версій одна з них говорить, що в роки Другої світової війни фашистами або рядянською армією бюст Шевченка знищено. Лише минулого року під час виконання будівельних робіт на території місцевої школи  знайдено погруддя, яке зараз знаходиться у Мостиському краєзнавчому музеї.

Копія погруддя встановлена на оригінальному постаменті з ідентичним написом :" Пам'ятник великого поета всієї України Тараса Шевченка від українців в Старяві 1814-1914", який зберігався на місцевому цвинтарі.

На урочистостях були присутні депутат Верховної ради України Ярослав Дубневич, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, депутат Львівської обласної ради Петро Кошик, голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо, голова Мостиської районної державної адміністрації Степан Буняк, депутати районної ради, керівники установ району, представники органів місцевого самоврядування, духовенство, громадськість навколишніх сіл.

Посв'ятили погруддя настоятелі місцевих парафій.

Урочисто прозвучав гімн у виконанні Галицького академічного камерного хору.

Голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо нагородив подяками людей, які долучились до встановлення пам'ятника.

Протягом усього дійства звучали пісні на вірші великого Кобзаря.

Пам'ятаймо та шануймо історію, зберігаймо традиції нашого краю.