• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Зміни до порядку призначення субсидій

11 жовтня 2016 року розпорядженням голови Мостиської райдержадміністрації №809 від 10.10.2016 року розпочато опалювальний сезон 2016/2017 років. Доводимо до відома ряд змін, які торкнулися порядку призначення субсидій.
Якщо на час звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до його середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.
Якщо в особи, яка досягла 18-річного віку відсутні доходи, то для розрахунку субсидії середньомісячний дохід такої особи визначається на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії.
Таким чином, після набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2016 № 635 до середньомісячного доходу осіб, які отримували у попередньому календарному році допомогу по догляду за інвалідом І групи або особою, яка досягла 80-річного віку, враховується один прожитковий мінімум.
Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні :
І група – два розміри прожиткового мінімуму;
ІІ група – три розміри прожиткового мінімуму;
ІІІ група – чотири розміри прожиткового мінімуму.
Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.
До сукупного доходу при призначенні житлових субсидій не враховується вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації, сум, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров*я,що пов*язане з виконанням ним трудових обов*язків.
Заява та декларація для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінісоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з накладенням електронного цифрового або електронного підпису. У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий підпис, субсидія призначається лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання в зазначений строк заяви і декларації подаються нові заява і декларація.
Ще раз нагадуємо, що у разі зміни обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії/зміни складу осіб, які зареєстровані або фактично проживають, джерел доходу, переліку одержуваних житлово-комунальних послуг, придбання майна,товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн./ особа зобов*язана повідомити про це управління соціального захисту населення.

Заступник начальника управління соціального
захисту населення М.Б.Дорох