• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Добровільна здача зброї

Аналіз наявної інформації за лінією протидії незаконному обігу зброї та засобів ураження свідчить про стійку тенденцію до зростання кількості проявів терористичного характеру, для вчинення яких зловмисниками використовуються засоби ураження, що перебувають у некерованому обігу.
Зазначене у тому числі пов’язано з проведенням на Сході країни антитерористичної операції, внаслідок чого до злочинців, які чинять збройний опір українським військам, і їх прибічників, незаконно потрапляє новітнє озброєння і засоби ураження.
Зокрема, упродовж 2014-2016 рр зафіксовано неодноразові випадки використання зловмисниками протитанкових гранат і реактивних піхотних вогнеметів із значними руйнівними властивостями, саморобні вибухові пристрої які можуть бути використані для вчинення злочинів терористичного характеру на території Львівської області, що створює підвищену небезпеку не лише безпосередньо об’єктам посягання, а й може призвести до значних людських жертв.
Таким чином, створюються передумови до витоку засобів ураження у неконтрольований обіг та їх використання у протиправних цілях, в т.ч. терористичного характеру, що в свою чергу несе в собі значну загрозу безпеці громадян та стабільності в суспільстві та містить окремі ознаки злочину, передбаченого ст. 258 («Терористичний акт») КК України, розслідування якого згідно ст. 216 КПК України віднесено до підслідності органів СБ України.
Не зайвим буде нагадати, що незаконне зберігання зброї та засобів ураження – це злочин, за який законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Крім того, незареєстрована зброя – це не лише порушення чинного законодавства, а й основна причина нещасних випадків, які можуть трапитися з громадянами або з їх неповнолітніми дітьми при використанні та зберіганні такої зброї.
Громадяни, які добровільно звернуться до правоохоронних органів з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, які не зберігаються в них на законних підставах, звільняються від кримінальної відповідальності.