• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

З 1 грудня стартуватиме обласний конкурс мікропроектів

23 листопада у сесійній залі Мостиської районної ради відбувся семінар щодо участі в обласному конкурсі мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017 рік за участі представників Мостиського та Городоцького районів. Семінар проводили  заступник керуючого справами Львівської обласної ради - начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків Іван Собко та заступник начальника відділу Олена Гвоздик.
Із вітальним словом до учасників семінару звернувся голова Мостиської районної ради Володимир Горбацьо. Подякував усім за активність у цьому році та побажав успіхів на наступні роки у реалізації проектів.
Олена Гвоздик  доповіла про хід виконання Програми у поточному році. У 2016 році реалізовується рекордна кількість мікропроектів, а саме 691. У 404 об`єктах роботи уже завершені,  у 275 об`єктах роботи тривають, а 12 переможців ще не розпочали роботи. 70 % коштів обласного бюджету уже профінансовано.
Про Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області на 2016-2020 роки затвердженою сесією обласної ради (рішення № 270 від 25 жовтня 2016 року), а також про усі нововведення розповів усім присутнім начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків Іван Собко.
Отож, основними акцентами на які варто звернути увагу у новому конкурсі є:  електронний формат подання документів; оцінювання мікропроектів; умови підтвердження співфінансування; механізм апеляції.
Період подачі заявок триватиме з 1 по 30 грудня 2016 року. Пріорітетами на 2017 рік будуть: 1."Освітня галузь" (середні та позашкільні заклади) - реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря; 2."ДНЗ" - реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря; 3. "Заклади охорони здоров`я" (лікарні центральні міські, міські, центральні районні, районні, ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомоги) - реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання; 4. "Народні доми" - реконструкція, капітальний ремонт та енергозбереження; 5. "Вуличне освітлення" - будівництво, реконструкція та капітальний ремонт; 6. "Інші пріорітети" (проекти, що не дублюються з діючими обласними програмами).
Участь у Конкурсі можуть брати: органи самоорганізації населення; громадські організації, благодійні фонди; ініціативні групи громадян; органи місцевого самоврядування в тому числі ради  об’єднаних територіальних громад (ОТГ), структурні підрозділи районних державних адміністрацій та міських рад.
  Гранична вартість мікропроекту становить 400 тис.грн., максимальна субвенція з обласного бюджету - 200 тис.грн. Обов’язковою умовою отримання коштів субвенції обласного бюджету є залучення до загального бюджету мікропроекту коштів місцевих бюджетів. Обсяг залучених коштів має бути не меншим від суми коштів, яку планується залучити з обласного бюджету. Невід'ємною складовою  умовою участі у конкурсі є небюджетний внесок конкурсанта в сумі не менше 5 % від вартості проекту. (Важливо!  Оцінюватиметься кількість додатково залучених коштів конкурсанта).  Небюджетний внесок Конкурсанта може бути у вигляді фінансового внеску (кошти фізичних осіб), нефінансового внеску (робота, матеріали) та спонсорських коштів.Заявки на участь у Конкурсі подаватимуться на офіційному сайті Львівської обласної ради (посилання http://registration.oblrada.lviv.ua). Необхідно заповнити реєстраційну картку мікропроекту за встановленою формою. До заявки обов`язково додаються скан-копії  документів, що підтверджують співфінансування мікропроекту з боку конкурсанта ( виписки з фінансових установ про наявність коштів, Акт про нефінансовий внесок); локальний кошторис, завірений підписом та печаткою; фото об`єкту.
Протягом січня 2017 року експертна комісія оцінюватиме подані мікропроекти за спеціальною шкалою. За результатами оцінювання буде сформований рейтинг. У межах визначеного обласною радою бюджету на реалізацію Програми Конкурсна рада проведе розподіл коштів між пріорітетами та визначить потенційних переможців. До 20 березня 2017 року потенційні переможці зобов`язані подати документи, що підтверджують наявність співфінансування з місцевогого бюджету (скан-копії рішення сесії, виконкому). Якщо ці документи не будуть додані, мікропроект автоматично випадає з числа переможців.
У квітні 2017 року Конкурсна рада оголосить перелік переможців та передасть його на затвердження головам обласної ради та обласної адміністрації.
Тому, бажаємо успіху усім учасникам обласного конкурсу мікропроектів.