• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

ОСНОВНІ ЦИФРИ 2017 РОКУ ДЛЯ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ

30.01.2017
ПРАКТИКУМ /ТРЕНІНГ/- ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕРАХУНКУ ОПОДАТКОВУВАНИХ ПДВ-ОПЕРАЦІЙ 2016 РОКУ
Мостиським відділенням Городоцької ОДПІ  проведено практикум /тренінг/ з платниками ПЛВ у Мостиському районі де було роз»яснино, що для платників ПДВ, по закінченню 2016 року, які здійснювали одночасно оподатковувані і неоподатковувані операції, настає необхідність проведення перерахунку частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.
Нагадаємо, такий перерахунок проводиться щорічно, але останні три роки порядок його проведення щоразу містить певні особливості.
Для платників податку, в діяльності яких одночасно мають місце і оподатковувані, і неоподатковувані операції, основна відмінність діючого порядку формування податкового кредиту полягає в тому, що та частина ПДВ, яка раніше не могла бути включена до складу податкового кредиту, оскільки припадала на частку неоподатковуваних операцій, зараз до податкового кредиту включається, але одночасно донараховується розрахунково визначена відповідна сума умовних податкових зобов’язань.
Донарахування таких податкових зобов’язань здійснюється шляхом складання зведеної податкової накладної не пізніше останнього календарного дня відповідного звітного періоду. Така податкова накладна підлягає реєстрації в ЄРПН за загальновстановленими правилами.
При нарахуванні податкових зобов’язань використовується ставка податку (20% або 7%), яка зазначена в отриманій від постачальника податковій накладній, складеній ним при постачанні товарів/послуг, необоротних активів.
Для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, які призначалися для використання, наприклад, вже в 2016 році, податкові зобов’язання згідно з пп. 198.5 ст. 198 Податкового Кодексу нараховуються тільки у випадку, якщо суми податку, нараховані (сплачені) під час їх придбання або виготовлення, були включені до складу податкового кредиту.


30.01.2017
ОСНОВНІ ЦИФРИ 2017 РОКУ ДЛЯ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ
Мостиським відділенням Городоцької ОДПІ  проведено практикум /тренінг/ з представниками бізнесу у Мостиському районі  по питанню оподаткування доходів фізичних осіб у 2017 році. Було роз»яснино платникам податків , що розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги - 2240 грн.
Розмір податкової соціальної пільги згідно, ст.169 ПКУ:
100% - 800 грн;
150% - 1200 грн;
200% - 1600 грн.
Розмір нецільової благодійної допомоги, який не оподатковується у 2017 році, -2240 грн.
Неоподатковуваний розмір не грошового подарунку – 25% мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2017 року – 800грн.
Неоподатковуваний розмір добових по Україні встановлено в розмірі 0,1% мінімальної заробітної плати, у 2017 році це 320 грн.
Неоподатковуваний розмір закордонних добових 80 євро на день, відповідно до пп.170.9.1 Податкового кодексу України.

27.01.2017
«Гаряча лінія» в Мостиському відділенні Городоцької ОДПІ  
В Мостиському відділенні Городоцької ОДПІ проведено «гарячу лінію» з представниками бізнесу у Мостиському районі  на тему «Підприємницька діяльність фізичних осіб: нюанси оподаткування» за участю  начальника Мостиського відділення Городоцької ОДПІ Козирєва Максима Сергійовича.
Надаємо найбільш актуальні запитання та відповіді.
1.Запитання
 Я новостворений приватний підприємець. На якій системі оподаткування буду я перебувати, коли до закінчення місяця, в якому відбулась моя державна реєстрація, подав заяву про застосування спрощеної системи оподаткування другої групи?
Відповідь
Зареєстрований в установленому порядку підприємець, який до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подав заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, до першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася його державна реєстрація, перебуває на загальній системі оподаткування. Вам необхідно буде подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, Податкову декларацію про майновий стан і доходи, за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.
Форма декларації з 1 січня 2017 року буде змінена.
2,Запитання
Чи потрібно включати до складу доходу підприємця вартість безоплатно отриманих товарів?
Відповідь
Так, фізична особа – підприємець включає до складу загального оподатковуваного доходу вартість безоплатно отриманих товарів по даті їх реалізації за ціною, визначеною на рівні не нижче звичайної ціни.
3,Запитання
 Чи може підприємець – платник єдиного податку здійснювати діяльність з розповсюдження державних миттєвих лотерей?
Відповідь
Діяльність з розповсюдження державних миттєвих лотерей не заборонена для фізичних осіб – підприємців, що здійснюють діяльність на спрощеній системі оподаткування.
4,Запитання
 Чи можна підприємцю відкликати подану заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з податкової?
Відповідь
Норми Податкового кодексу України не передбачають можливості суб’єкта господарювання відкликати подану ним заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.
5.Запитання
 Який строк сплати єдиного податку, нарахованого за перевищення обсягу доходу?
Відповідь
Єдиний податок, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачують протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
6.Запитання
 Які терміни сплати єдиного внеску?
Відповідь
Підприємці на загальній системі оподаткування сплачують єдиний внесок за 2016 рік – до 10 лютого 2017 року.
Спрощенці сплачують єдиний внесок за кожний квартал до 20 числа наступного місяця, тобто поквартально. За 4 квартал 2016 року – до 20 січня 2017 року.
Особи, що займаються незалежною професійною діяльністю, сплачують єдиний внесок до 1 травня 2017 року за 2016 рік.         

26.01.2017
Ставка податку на нерухомість у 2017 році становить 1,5% за 1 кв. метр, торік було 3%.
  В Мостиському відділенні Городоцької ОДПІ проведено зустріч з представниками бізнесі у Мостиському районі де було роз»яснено та зауважено суб»єктам підприємницької діяльності , що ставки на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. Законодавцем збережено норму, за якою власники житлової нерухомості, при перевищенні понад 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платитимуть додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
З 1 січня 2017 року до прийняття відповідним органом місцевого самоврядування рішення про встановлення ставок місцевих податків і зборів на 2017 рік відповідно до Закону України від 20.12.2016 р. №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» встановлені таким органом місцевого самоврядування ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, застосовуються з коефіцієнтом 0,5.
Доповнено перелік пільговиків:
- об’єктами нежитлової нерухомості державних та комунальних дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення та відпочинку дітей, а також дитячих санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення і відпочинку дітей, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
- об’єктами нежитлової нерухомості державних та комунальних центрів олімпійської підготовки;
- об’єктами нежитлової нерухомості баз олімпійської та паралімпійської підготовки;
- та об’єктами житлової нерухомості, які належать багатодітним або прийомним сім’ям, у яких виховується п’ять та більше дітей.
Пільги зі сплати податку на нерухомість для фізичних осіб залишаються на рівні минулого року: база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на180 кв. метрів.
Зауважимо, що з 1 січня 2017 року пільги для фізичних осіб не застосовуються до:
- об’єкта/об’єктів оподаткування, якщо площа такого/таких об’єкта/об’єктів перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, встановленої підпунктом 266.4.1 (для квартир 60x5 = 300 кв. м, для будинків 120x5=600 кв. м; для різних типів 180x5=900 кв. м.).
- об’єкта/об’єктів оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.
Нагадаємо, що юридичні особи у 2017 році сплачують податок за 2017 рік, а фізичні – за 2016 рік з застосуванням минулорічних ставок і пільг.

25.01.2017
«Гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 році»

«Гаряча лінія» на тему «Єдиний внесок: нарахування, сплата та звільнення у 2017 році»
відбулася нещодавно в Мостиському відділенні Городоцької ОДПІ. На запитання відповідав в.о.заступника начальника- начальник Мостиського відділення Городоцької ОДПІ Козирєв Максим Сергійович.
Найцікавіші запитання та відповіді на них надаємо увазі читачів.
Питання 1. Я платник єдиного податку першої групи, скільки цього року маю платити єдиного внеску?
Відповідь: З 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску, тобто 352 гривні.
Питання 2. Я зареєстрований приватним підприємцем та перебуваю на загальній системі оподаткування. Зараз багато чуток щодо сплати єдиного внеску. Скажіть, якщо я не здійснюю діяльності, мені треба платити його?
Відповідь: Так, потрібно. Якщо платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, вони зобов’язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, а це 704 гривні.
Питання 3. Вас турбує приватний підприємець, вже пенсіонер. Чи є якісь пільги зі сплати єдиного внеску для мене?
Відповідь: Так, є. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Питання 4. Чи змінилася ставка єдиного внеску у 2017 році?
Відповідь: Єдиний внесок для всіх платників (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до бази нарахування на фонд оплат праці.
Питання 5. За який період необхідно сплатити єдиний внесок у разі припинення підприємницької діяльності?
Відповідь: Останнім періодом, за який необхідно сплатити єдиний внесок, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Питання 6. Чи є зміни у формі для подання звітності з єдиного внеску?
Відповідь: Ні, нема. Порядок подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, залишилися незмінними.
Питання 7. Який термін сплатити єдиного внеску для підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування?
Відповідь: Фізичні особи – підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого року, наступного за звітним.

 

24.01.2017
Практикум /тренінг/ -ЗМІНИ ДО ПКУ-2017: ЗАКРІПЛЕНО ПОРЯДОК ПОДАННЯ ФІНЗВІТНОСТІ ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК
Мостиським відділенням Городоцької ОДПІ  проведено практикум /тренінг/ з платниками податку на прибуток щодо порядку подання фінансової звітності . Платникам податків у Мостиському районі було роз»яснено, що відповідні зміни внесені до ст. 46 Податкового кодексу (ст. 18 Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні”).
Основна та найважливіша зміна - це те, що фінзвітність, яка складається та подається платниками податку на прибуток і неприбутковими підприємствами, установами й організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід’ємною частиною. Тобто, за відсутності фінансової звітності податкову декларацію може бути не прийнято.
Отже, платник податку на прибуток зобов’язаний подавати разом із відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність.
Водночас, платники податку на прибуток - виробники сільгосппродукції, які обрали річний податковий (звітний) період відповідно до пп. 137.4.1 ПКУ, складають і подають із відповідною податковою декларацією фінансову звітність за перше півріччя минулого звітного року, за минулий звітний рік і за перше півріччя поточного звітного року.
Неприбуткові підприємства, установи й організації, визначені п. 133.4 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації та річну фінансову звітність.

23.01.2017
Продаж власної продукції тваринництва: зміни в оподаткуванні

У Мостиському відділенні Городоцької ОДПІ при приведенні зустрічі з підприємцями району, що проводять продаж власної продукції тваринництва було проінформовано  про перегляд розміру доходу при продажу власної продукції тваринництва, яка не підлягає оподаткуванню (пп.. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.
При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року (у 2017 р. – 160 тис. грн).
Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений вищезазначеним підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.
Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 160 тис. грн. Зауважимо, до внесення змін граничний дохід становив 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.