• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

На площі Небесної Сотні, відбувся творчий марафон - читаємо "Кобзаря"


Так сьогодні, 9 березня, біля РНД м. Мостиська, на площі Небесної Сотні, відбувся творчий марафон - читаємо "Кобзаря". Тарас Шевченко – геній і пророк українського народу.


Спільне виконання присутніми пісні "Реве та стогне Дніпр широкий..." продовжили величні Твори поета, які читали мешканці міста та району, працівники районної ради та районної державної адміністрації, адже Шевченко, його талант, любов до рідного краю, вболівання за долю українського народу, ненависть до гноблення такі близькі і зрозумілі… Т.Г.Шевченко – вірний син України, велетень духу, геній українського слова, багатогранна особистість і звичайна людина, яка любила, страждала, співчувала і ненавиділа. Тому і сьогодні для нас слово Т.Г.Шевченка – джерело натхнення, духовна основа нашого життя.


Поезія Тараса Шевченка змусила світ не лише почути красу української народної пісні, але й пройнятись повагою до справжнього українського літературного слова та жанру. Адже довгі роки українців не сприймали як самодостатню націю з власною багатою мовою та історією – українці асоціювались з, так би мовити, сировинним матеріалом, робочим придатком до інших націй. Шевченку вдалось зламати цей стереотип та дати початок процесам відродження української національної свідомості, котрі досягли свого апогею аж у XХ – ХХІ століттях. Найперше треба нам бачити Шевченка, як живу людину, а не якогось ідола. Шевченко за життя сам був проти своєї популярності та нею не гордився. Він все робив на славу Божу, яка була для нього первинна. Він сам казав “Слава – заповідь моя”, але мав на увазі під цим прославлення Бога!
Ми можемо духовно збагатитися творами великого Кобзаря Тараса Шевченка, треба читати “Кобзар” не лише на святах, але як можна частіше.