• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

70-ті роковини від початку депортації українців зі Східної Польщі. В квітні 1947 року була проведена операція «Вісла», результатом якого стала депортація польською владою понад 140 тисяч українців з рідних земель …


В квітні 1947 року була проведена операція «Вісла», результатом якого стала депортація польською владою понад 140 тисяч українців з рідних земель …

О 21.00 год. сьогодні проходитиме акція "Свіча пам'яті" із запалюванням свічок у домівках, на центральній площі, хвилиною мовчання та церковним передзвоном. У храмах відбудуться поминальні молитви пам'яті жертв операції "Вісла".

28 квітня виповнюється 70 років від початку депортації українців зі Східної Польщі, яка отримала назву операція «Вісла». Упродовж квітня-серпня 1947 року з Надсяння, Підляшшя, Холмщини, Лемківщини депортовано від 137 до 150 тисяч українців, а за деякими даними – до 180 тисяч. Сучасні інтелектуали називають операцію «Вісла» етнічною чисткою, або ж геноцидом «польських українців» з боку Москви, і порівнюють з депортаціями татар та інших народів, які жили в Криму. А дехто проводить паралелі з етнічними чистками Сталіна і діями нинішньої влади Росії в анексованому Криму та на окупованих територіях Донбасу.
Цього дня приспущено Державні Прапори України з чорними стрічками на будинках та спорудах державної влади,  державних установах та підприємствах, також обмежено розважальні заходи.