• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Обговорили на оперативній нараді в Мостиській КЦРЛ реалізацію проекту «Доступні ліки».


У Мостиському районі, як і повсюдно в країні, приступили до реалізації урядового проекту «Доступні ліки», яким передбачено безоплатне надання (або з незначною доплатою) ліків хворим на бронхіальну астму, серцево-судинну систему, а також на цукровий діабет ІІ типу.
На ці заходи в районі виділено кошти в сумі 500 тис. грн., що будуть розподілені по 5 аптеках, які беруть участь у цьому проекті, зокрема аптеки торгових марок «Аптека 3і», «Сімейна аптека», «Аптека доброго дня», КП ЛОР «Міжлікарняна аптека №272».
В газеті «Наш край» вже була розміщена стаття, де мова йшла про те, які конкретно кроки повинні здійснити хворі на зазначені вище захворювання, щоб отримати відповідні рецепти на отримання безоплатних ліків. За час, що минув з початку реалізації проекту «Доступні ліки», вже використано з цією метою 10 тис. грн. і робота продовжується.
Її перші підсумки були обговорені на оперативній нараді в Мостиській КЦРЛ , що відбулася 27 квітня цього року. В ній взяли участь заступник голови РДА М.Гандз, головний лікар Мостиської КЦРЛ Б.Пелиньо, головні лікарі районного та міських центрів ПМСД, лікарі вторинної ланки.
На нараді основна увага була звернена на те, що успіх в реалізації проекту залежатиме від 3-х чинників: ознайомлення з ним пацієнтів, дієвість у постачанні ліків аптечною мережею, а також ролі медичних працівників, задіяних в даній програмі. Крім того, багато що залежатиме від позиції голів об’єднаних територіальних громад, інших структур, а також ролі громадськості. Підкреслювалося, що для успішної реалізації проекту в районі створені необхідні умови, тепер все залежатиме від конкретної організації роботи безпосередньо на місцях.
Головний лікар районної лікарні Б. Пелиньо запропонував, щоб особлива увага була звернена на створення виїзних бригад по населених пунктах, розповсюдження тематичних листівок по домівках. Необхідно також домогтися посиленої роботи в даному напрямку аптечних складів з тим, щоб забезпечити безперебійне постачання медикаментів.
Учасники наради домовились, що робочі зустрічі всіх, хто залучений до реалізації проекту «Доступні ліки», необхідно проводити регулярно, тому наступна нарада запланована на травень.