• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Відбулась публічна дискусія «Обласний конкурс проектів місцевого розвитку: стан та перспективи».


Місцеві громади зрозуміли, що, маючи навіть 100 тис грн у бюджеті розвитку, можна попрацювати і залучити ще стільки ж з обласного бюджету, втіливши у життя таку бажану ідею місцевого розвитку. На цьому наголосив начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків обласної ради Іван Собко під час публічної дискусії «Обласний конкурс проектів місцевого розвитку: стан та перспективи».
За його словами, враховуючи актуальність Програми та високу активність громад, в обласному бюджеті на 2017 рік передбачено рекордну суму коштів – 70 млн грн.
«За результатами експертної оцінки та, враховуючи поетапність розподілу коштів (спочатку розподіляли 60 млн грн, потім 10 млн грн), у цілому переможцями конкурсу у 2017 році стало 619 мікропроектів. На загальну суму з обласного бюджету 69,79 млн грн», - нагадав присутнім Іван Собко.
Крім того, він підкреслив, що із загальної кількості переможців – 232 мікропроекти підготовлені органами влади, а суб’єктами громадянського суспільства – 387. «Це свідчить про високу активність на місцях громадських організацій, ініціативних груп, благодійних фондів і ОСББ», - наголосив Іван Собко.
У цілому загальна вартість проектів-переможців становить 145,9 млн грн з яких: 69,8 млн грн – кошти обласного бюджету; 52,3 млн грн– місцевих бюджетів (районний, міський, сільський, селищний); 23,8 млн грн –  небюджетні кошти.
Як повідомив начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв'язків, на сьогодні завершено усі заплановані роботи на 289 проектах. Активно проводяться будівельні роботи, частина з яких вже на стадії завершення, закуповується необхідне обладнання на 265 проектах. І лише 65 проектів на етапі підписання договорів підряду, початку будівельних робіт або закупівлі обладнання, завершення процедури електронних торгів на ProZorro тощо.
«Досвід реалізації Програми мікропроектів на Львівщині вже активно починають переймати сусідні області, що свідчить про її успішність», - підсумував Іван Собко.


Із презентацією доповіді можна ознайомитися – ТУТ