• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Скорботні голодні роки: 1932 – 1933.Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років
В суботу, 25 листопада о 15.45 год., у м. Мостиська, на площі Героїв Небесної Сотні, відбувся вечір – реквієм «Дзвони пам`яті».
В рамках заходу:
- 16.00 год. - загальнонаціональна хвилина мовчання, панахида, виступи представників влади і громадськості, запалення лампадок пам`яті.

 У жалобному заході взяли участь керуючий справами районної ради В. Саламаха,  заступник голови райдержадміністрації Микола Гандз, голова районної спілки політв`язнів України Зеновій Балич, духовенство, представники громадськості.
Розпочався захід загальнонаціональною «Хвилиною мовчання». Опісля священнослужителі різних конфесій відправили екуменічну панахиду за жертвами голодоморів в Україні. В межах заходу відбулася акція «Засвіти свічку!», під час якої всі присутні запалили свічки і лампадки.IMG_3257
Також у всіх церквах району були відслужені панахиди за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
Варто зазначити, що впродовж листопада в районі було проведено низку вшанувальних заходів – експозиції, виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з голодомором.


У той рік заніміли зозулі
Накувавши знедолений вік
У той рік і гілля і коріння
Все трощив буревій навкруги
І стоїть ще й тепер Україна
Як скорботна німа край могил...