• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

У вівторок, 20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні на центральній площі з одноіменною назвою, вшанували пам’ять новітніх Героїв України.В акції вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні взяли участь представники влади, культурні діячі, священнослужителі та громада району.


20 лютого 2014 року, рівно чотири роки тому, під час Революції Гідності протистояння між українським народом і чинною владою досягло свого піку. В цей день загинула найбільша кількість активістів євромайдану. Трагічні події зими 2013-2014 року забрали життя більше ста активістів Революції Гідності. 21 лютого на Майдані попрощалися із загиблими, а в траурних промовах їх вперше назвали "Небесною сотнею". Пісня "Плине кача..." звучала під час прощання з Героями і стала українським народним реквіємом.


Перші Герої Революції Гідності загинули 22 січня 2014 року: вогнепальні поранення забрали життя двох активістів - Сергія Нігоян Сергій Гагікович і Михайла Жизневського. У лісі під Києвом в цей же день знайшли тіло ще одного протестувальника Юрія Вербицького, з численними слідами тортур. Станом на 18 лютого 2014 року налічувалося 9 загиблих. А з 18 по 21 лютого на Майдані загинула найбільша кількість людей - 84 людини. Відомо і про те, що після 21 лютого загинуло ще 18 осіб.