• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

23 травня — в Україні відзначається День Героїв


 23 травня — в Україні відзначається День Героїв — щорічне свято, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.
У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець. До здобуття Україною незалежності свято святкувалося підпільно, з проголошенням незалежності у 1992 році почало набувати розголосу.
Станом на 2017 рік не є офіційним державним святом.


День Героїв широко святкується передусім у Галичині, де до нього приурочуються офіційні урочистості, але останніми роками відбулось значне поширення святкування в центральні та східні регіони України. Національно-патріотичні організації домагаються встановлення Дня Героїв офіційним державним святом. Сьогодні справу наших предків продовжують нові покоління — так само зі зброєю в руках визволяють Батьківщину від окупанта. Тому вітаємо усіх борців за Україну, українську націю та усіх нащадків славних Лицарів-визволителів зі святом!

Розпочався захід виконанням гімну України та хвилиною мовчання… Ми схилили голови та згадали у своїх молитвах усіх Героїв, які поклали голови за нашу з Вами незалежну Україну, за свободу та вільне життя на своїй землі…
Опісля, мостиські пластуни поклали квіти до пам`ятників Степану Бандері, «Борцям за волю України», Тарасові Шевченку, могили воїнам УПА.
В заході взяли участь керуючий справами районної ради Василь Саламаха, заступник голови райдержадміністрації Ігор Груник,  голова районної Спілки політв’язнів України Зеновій Балич, голова районного об`єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Богдан Мартин, Голова районного проводу українських націоналістів та товариства «Меморіал» ім.Василя Стуса Степан Гусяк, учасники національно-визвольних змагань та бойових дій, учнівська молодь, громадськість. З вітальним словом до присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації Ігор Груник. «День Героїв – це нагода висловити свою щиру вдячність та пошану тим, хто без вагань поклав своє щире синівське серце до ніг Матері-України, чий героїчний чин став прикладом для майбутніх поколінь. Пам’ятаймо: лише той народ вартий власної держави, який береже пам’ять про своїх синів і дочок, що віддали життя за свободу Вітчизни». Після виступів відбувся святковий концерт за участю колективів художньої самодіяльності Мостиськго РНД та дитячої Школи Мистецтв.