• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Що відомо про механізм надання “готівкових” субсидій

З березня в Україні запрацюють два паралельних механізми монетизації субсидій, які передбачатимуть і перерахування коштів на рахунок споживача, і виплату готівкових коштів.

Новою урядовою програмою передбачено, що всі, хто оформив субсидію у 2018 році, в березні отримають на спеціальні рахунки з можливістю зняти готівкою кошти для оплати лютневих комунальних “платіжок”. Відповідно, у квітні надійдуть гроші для розрахунків за послуги, спожиті у березні, у травні – для оплати квітневої “комуналки”.

Для отримання грошового переказу субсидіантові необхідно звернутися до найближчого відділення Ощадбанку, надавши паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошей кожному одержувачу субсидії відкриють персональний банківський рахунок, на який автоматично перекажуть суми субсидії у квітні і травні. Пенсіонери отримуватимуть гроші одночасно із плановими пенсійними виплатами і у звичний спосіб. При цьому ніхто не змушуватиме усіх громадян пенсійного віку переходити на обслуговування до Ощадбанку (за можливу “монополізацію” уряд уже розкритикували в Незалежній асоціації банків України). Усі, хто отримує пенсійні виплати через інші банківські установи, зможуть зняти гроші безпосередньо у їхніх банкоматах. Частина громадян отримуватиме гроші через Укрпошту.

Для прикладу. Якщо сім’я отримує щомісяця від держави 1600 “субсидіальних” гривень, а вартість спожитого у лютому газу чи тепла – 800 гривень, то решту 800 можна буде використати на власний розсуд: зокрема, і для оплати інших комунальних рахунків. Якщо для цього потрібно загалом 400 гривень, іще 400 залишаться або як резерв для оплати “комуналки” у наступні періоди, або для придбання необхідних родині товарів, чи щоб відкласти на літній відпочинок і т.п. Зрозуміло, що чим менше ресурсів споживатиме родина і, відповідно, чим меншими будуть виставлені їй постачальниками послуг рахунки, тим більше грошей залишатиметься у людей для власних потреб. Але така схема, звісно ж, буде ефективною лише за наявності приладів обліку усіх без винятку комунальних послуг.