• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Підсумки конкурсу проектів місцевого розвитку 2019

 2130 проектів на конкурс проектів місцевого розвитку зареєстровано.

 

Порівняльна таблиця зареєстрованих проектів у 2019 і 2018 роках

 

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі міст обласного значення

 

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі районів

Інформація про кількість зареєстрованих заявок у розрізі ОТГ

 

Пріоритети і галузеві заліки

Традиція незмінна – пальма першості щороку належить освітянам – у своїх двох пріоритетах «Школи» і «Заклади дошкільної освіти» вони мають у сумі 830 зареєстрованих проектів.  Достатню кількість проектів зареєстровано за напрямками «Інші пріоритети» та «Культура».

Порівняльна характеристика у розрізі пріоритетів

Обласні заклади і установи, або розчарування конкурсу 2019

У 2019 році  доповнили перелік традиційних пріоритетів новим – «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради», який охоплює будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, придбання обладнання та інвентаря, благоустрій території. Цим нововведенням дали зелене світло закладам та установам обласного підпорядкування, які декларували таку готовність, проявити себе і позмагатися за недоступний раніше фінансовий ресурс.

Отож, участь у конкурсі могли брати структурні підрозділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи галузей охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та соціального захисту.

Із зареєстрованих 2130 проектів – лише 77 надійшли у межах цього нового пріоритету. Обласні заклади й установи, яких на Львівщині є аж 142, спрацювали на «трієчку»… Бо із 142 – подали свої проекти лише 44. Із загального негативу вирізняються активністю тільки Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня – 12 поданих проектів та Львівський медичний коледж післядипломної освіти – 4 поданих проекти.

Звичайно, безліч місця для висновків і для депутатського корпусу, і для відповідних департаментів обласної адміністрації.

Головний позитив

Отож, у 2019 році ми маємо 2130 зареєстрованих проектів. Їх зведений бюджет – 573 млн грн, з яких кошти обласного бюджету – понад 260 млн грн.  Примітно, що в порівнянні з минулим роком, зросла і сума небюджетного внеску зареєстрованих проектів: із 86 млн грн до 120 млн грн. А це надихає, і свідчить, що ми на правильному шляху. Бо саме цей показник є доказом, що конкурсу проектів місцевого розвитку щороку довіряє більше людей, які вкладають в нього власні кошти або здатні залучити ресурс підприємців і меценатів.

Що чекати далі заявникам?

Усі зареєстровані заявки розгляне Конкурсна рада і прийме рішення щодо їх допуску на розгляд експертної комісії, яка і визначатиме потенційних переможців. Їх перелік планується оголосити до кінця березня. Чекайте і відвідуйте Львівської обласної ради, слідкуйте за новинами.

Львівська обласна рада у 2018 році здобула І місце за практику «Обласний Конкурс проектів місцевого розвитку: спільно з громадою від ідеї до реалізації» у конкурсі Мінрегіону і Ради Європи  «Кращі практики місцевого самоврядування».