• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

31 березня Україна переходить на літній час

31 березня о 3:00 годині ранку  українці переведуть годинники на годину вперед.

В останню неділю березня в Україні переведуть годинники на літній час. Перехід відбудеться в ніч проти 31 березня.

О 3-й годині ранку годинник необхідно перевести на годину вперед. Таким чином, спати жителі України будуть на годину менше.

Переведення годинників на літній час на території України здійснюється щороку з 1981 року. Вважають, що це допомагає ефективніше використати світлий час доби в літній період.

Раніше зазначалося, що в 2012 році стрілки годинників в Україні переведуть востаннє. Але українська влада так і не розглянула цього питання, тож процес переведення годинників двічі на рік залишився традицією країни.

 

На сезонний час переходять у понад ста країнах світу. Зокрема, США і Канада вже перейшли на літній час. Всі країни світу, які діють за такою системою, переводять стрілки годинника в різні дні. В Йорданії годинники переводять за схемою "останній четвер березня - остання п'ятниця вересня", а в Бразилії - "третя неділя лютого - третя неділя жовтня". Крім того, відмовилися від переходу на "літній" час багато аграрних країн, де робочий день передбачає найвищу ефективність у світлий час доби.

В Європі не переходять на літній час лише Ісландія, Білорусь і Росія. На пострадянському просторі переводять стрілки годинника виключно в Україні та Молдові. Раніше в 2011 році в РФ ухвалили рішення не переходити на зимовий час. А от останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина.