• Мостиська районна рада

    офіційний веб-сайт

  • Прапор Мостиська

Річницю від дня народження Степана Бандери вшанували пам'ятною історичною годиною

Година історичної пам'яті в читальному залі Мостиської центральної районної бібліотеки, присвячена 111-ій річниці з дня народження Провідника ОУН-УПА Степана Бандери.

Керівництво району поклало квіти до підніжжя пам’ятника Степану Бандері, після чого відбулося спільне виконання гімну ОУН-УПА "Зродились ми великої години..."

В цей непростий час ми, як і щороку, пам’ятаємо і шануємо Героя України Степана Бандеру. Він був визначною постаттю, людиною, яка не на словах, а на ділі показувала приклад того, як потрібно жити і діяти, щоб Україна укріпилась як держава. Він хотів бачити її незалежною, сильною та високосвідченою. Він пропагував національну ідею. Нам сьогодні час усвідомити, що патріотизм це не лише вишиванка та Гімн, ми повинні в своїх головах і свідомості викристалізувати поняття справжньої України. Нам варто примножувати все те, за шо боровся Герой України Степан Бандера та його послідовники. Будьмо гідними цієї боротьби.

Довідково:

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область — 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) — український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.