ГУ Держпраці у Львівській області закликає роботодавців не наражатись на штрафні санкції, а оформити працівників легально.
30 січня 2020
- Переглядів (166)

В Україні та, зокрема, на Львівщині державні служби проводять заходи, поклиакані сприяти детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами. Про це інформує ГУ Держпраці у Львівській області.
Зараз триває інформаційно-роз’яснювальна робота. Проводять її фахівці Головного управління Держпраці у Львівській області спільно з органами місцевого самоврядування, держадміністраціями, фахівцями обласних управліннями ДПС, Пенсійного фонду, Служби зайнятості, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
“Держпрацівники роз’яснюють роботодавцям переваги легальної праці, вимоги до оформлення трудових відносин та попереджають про відповідальність за використання праці незадекларованих працівників. З цією метою відвідують суб’єктів господарювання за місцем проведення діяльності, а також запрошують на семінари”, – йдеться в повідомленні.
Інформаційна робота триватиме до 1 лютого. Наступним етапом планується проведення масштабної інспекційної кампанії ізвиявлення неоформлених працівників у зазначених галузях.
Які наслідки?
Як інформує портал Дебет-Кредит, за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
– 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 141 690 грн за такі порушення:
- фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
- оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
- виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
– 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 47 230 грн за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за неоплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
– 3 мінімальні зарплати, – з 01.01.2020 р. це 14 169 грн за такі види порушень:
- порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
- виплата їх не в повному обсязі.
– 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, з 01.01.2020 р. це 47 230 грн за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених Законами «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
– 1 мінімальна зарплата (з 01.01.2020 р. – 4 723 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
А ще ця стаття передбачає штраф у розмірі 3-х мінімальних зарплат (з 01.01.2020 р. це 14 169 грн) за недопущення інспекторів з праці до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні. Якщо ж це була перевірка з питань виявлення неоформлених працівників або виплати зарплати «в конвертах», тобто без сплати податків, то штраф буде ще більшим, у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення ( з 01.01.2020 р. це 472 300 грн).
Договір, повідомлення, ЄСВ
ГУ Держпраці у Львівській області закликає роботодавців не наражатись на штрафні санкції, а оформити працівників легально.
Праця повністю задекларована у тому разі, якщо роботодавець уклав з працівником трудовий договір, офіційно повідомив про його працевлаштування державну фіскальну службу, офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату, сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.